Skip to main content
Odalar 1 Oda Odalar
Çocuk 0 Çocuk
REZERVASYON YAP

Titanic Comfort Şişli İstanbul Rehberi

Gezilecek yerler ve aktiviteler

Tarihi yapılar, yeme-içme eğlence ve alışveriş olanaklarıyla dolu bir bölgede konumlanmış Titanic Comfort Şişli'de İstanbul'u yaşayın. Gezilecek, görülecek ve yapılacak birçok aktivite var. Bize göre en iyilerini altta sizin için seçtik.

Türk Kahvesi

Türk kahvesi içecekseniz; önden bir soru gelir. Sade, orta, şekerli? Cevabınıza göre tadında ve kıvamında gelir kahveniz.

Galata Kulesi

Hezarfen Ahmet Çelebi'nin taktığı tahta kanatlarla tarihteki ilk uçuşu gerçekleştirdiği, Ceneviz mimarisinin en önemli eserlerinden biridir.

RAHMI M. KOÇ MÜZESİ

Eski İstanbul'un merkezinde ve Haliç Kıyısı'nda, yaklaşı 27.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulan Rahmi M Koç Müzesi, ülkemizin ilk ve tek sanayi müzesi olmasinin yanı sıra, hem eğlendirici hem de eğitici özellikleriyle yaşayan bir sosyal mekan niteliği taşımakta.

İSTANBUL MODERN

İstanbul Modern, ev sahipliği yaptığı sosyal programlar ve eğitim projeleriyle ‘’klasik müze’’ anlayışını kentte ilk yıkan adreslerden biri.

GALATA MEVLEVİHANESİ

1975 yılında müze olarak hizmete açılmış olan Galata Mevlevihanesi, nam-ı diğer Kulekapı Mevlevihanesi, devrinin kültürünü ve sanatını yansıtan kurumlardan biri.

TÜRK HAMAMI

Yüzyıllardır Anadolu kültürünün önemli bir parçası olan hamam; yıkanmak ve temizlenmek dışında daha derin manalar içerir.

HALI - KİLİM

Halı ve kilimleri sadece evinizin dekorasyonunu tamamlayan eşyalar olarak görüyorsanız, büyük bir yanılgı içerisinizdesiniz demektir. Türklerde halı ve kilimin ayrı bir yeri vardır. Dünyanın en eski kiliminin MÖ 5. yüzyıla ait Türk kilimi olduğu saptanmıştır.

TOPHANE'DE NARGİLE KEYFİ

İstanbul'da keyifli bir şey yapmak istiyorum diyenlere tavsiye edileceklerin başında gelir Tophane'de nargile keyfi.

BEYOĞLU

Beyoğlu, İstanbul'un uyumayan yüzüdür. Her daim canlı rengarenk ve kalabalıktır. Farklı etnik kültürlerin bir arada yaşadığı, kozmopolit bir Türkiye mozaiğidir.

YILDIZ PARKI

Beşiktaş’ta Yıldız Sarayı ve Çırağan Caddesi arasında, Çırağan Sarayı'nın karşısında yer alan tarihi parkın içinde Malta Köşkü ve Çadır Köşkü adında iki köşk bulunmakta.

EYÜP SULTAN - PİYER LOTI

Eyüp, İstanbul'un en mistik semtlerinden biridir. Bunun nedeni Eyüp Sultan Camii, Eyüp Sultan Türbesi  ve ilçe sınırları içerisinde varolan kabristanlarda tarihte önemli isimlerin yatıyor olması. Eyüp Sultan Türbesi adını Hz. Muhammed’in Medine’ye ilk geldiğinde evinde misafir eden Hz. Ebu Eyüb El-Ensari isimli sahabeden almıştır.

BÜYÜK MECİDİYE CAMİİ (ORTAKÖY)

Büvük Mecidiye Camii, halk arasında Ortaköy Camii olarak bilinir. Sultan Abdülmecit tarafından Mimar Nigoños Balyan'a 1853 yılında yaptırılmış.

Dolmabahçe Sarayı

Avrupa sanatı üslûplarının bir karışımı olarak 1843-1856 yılları arasında inşa edilmiştir.

SİMİT - ÇAY - PEYNİR

Simidin tadına hiç bakmamış olanlar, simidi hamurun susama bulanmış hali olarak algılayabilirler; ancak simit Türk kültürünün vazgeçilmez tatlarındandır.

TÜRK LOKUMU

Dünyaca ünlü bir Türk lezzeti olan lokum, Türk geleneklerinde de oldukça önemli bir yere sahiptir. Türk misafirperverliğinde yeri bulunan, 15. yüzyıldan beri Anadolu'nun vazgeçilmezlerinden olan ve bayramlarda misafirlere ikram edilen lokum, geleneksel bir Türk tatlısıdır.

Yerebatan ve Binbirdirek

Kaynaklara göre Binbirdirek Sarnici 4. yyda İmparator I.Constantinus Filoksenus (Philoxenus), Yerebatan Sarnıcı ise 542 yılında...

Ayasofya

Tarihten günümüze kadar ayakta kalmış en önemli yapitlardan biri olan Ayasofya, 537 yılında Bizans İmparatoru Justinyan tarafından yaptırılmış...

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii 1609-1616 yılları arasında yaptırılmış. Cami; mavi, yeşil ve beyaz renkli 20.000'i aşkın Iznik çinileriyle bezendiği...

Dikilitaş

İstanbul'daki dikilitaş ilk olarak MÖ 1547 yıllarında Firavun III Tutmosis adina Yunanlıların Heliopolis adını verdiği Annu kentinde dikilmiştir.

Türk İslam Eserleri Müzesi

Türk ve İslam sanatı eserlerini topluca kapsayan ilk Türk müzesidir. Mimar Sinan'ın en önemli yapılarından biri olan Süleymaniye Camii...

Aya İrini

Topkapı Sarayı'nın I. Avlusunda yer alan Aya Irini (Tanrısal Barış). 6.yy'da Imparator Lustinianus zamanında inşa edilmiştir.

Kapalı Çarşı

Dünyanın en eski ve büyük kapalı çarşısı İstanbul'un merkezinde yer alıyor. Çarşının dev bir labirent gibi 60'a yakın sokağı, üç binden fazla dükkânı...

Mısır Çarşısı

Istanbul'un ilk eczanesi olarak yola çıkan Mısır Çarşısı; 1660 yılında Turhan Sultan tarafından yaptırılmıştır.

Arasta Çarşısı

Arasta Çarşısı, Osmanlı zamanında sipahilerin malzemelerinin satılmasından dolayı, Sipahi Çarşısı olarak da anılmış.

Arkeoloji Müzesi

Ressam ve arkeolog Osman Hamdi Bey'in kurucusu olduğu müze 13 Haziran 1891'de Müze-i Hümayun ismi ile açılmış.

Rum Ortodoks Patrikhanesi

Patrikhane, Ortodoks Rumlarının en kutsal mekânıdır.  1602 yılında bugünkü binasına taşınan Patrikhane, şimdiki görüntüsüne 1800'lü yıllarda...

Vapurlar ve Boğaz Turu

İstanbul’da yasamın bir parçasıdır vapurlar. Denize kıyısı olan bir şehirde gündelik bir keyiftir. Avrupa ve Asya kıtasını birbirinden ayıran doğal sınırlardan...