Skip to main content
Odalar 1 Oda Odalar
Çocuk 0 Çocuk
REZERVASYON YAP

Antalya Gezi Rehberi

Gezilecek Yerler, Lezzetler ve Kültürel Miras

Tarihi yapılar, yeme-içme eğlence ve alışveriş olanaklarıyla dolu bir bölgede konumlanmış Titanic Deluxe Lara'da Antalya'yı yaşayın. Gezilecek, görülecek ve yapılacak birçok aktivite var. Bize göre en iyilerini altta sizin için seçtik.

Akbaş Göleti

Etler Şelalesi’nden gelen suların oluşturduğu Akbaş Göleti'nin etrafı ormanlarla çevrilidir ve harika bir manzaraya sahiptir.

Etler Şelalesi

Etler Şelalesi ciddi yüksekliği ile Antalya’nın en yüksek şelalelerinden biri olup bu yükseklik 3 kademeden oluşmaktadır.

Antalya Piyazı

Antalya'da geliştirilen ve ünlenen piyaz, yapım tekniği ile kente uğrayan misafirlerin tadına bakmadan gitmediği bir lezzettir.

Gökbüvet Şelalesi

Gökbüvet Şelalesi Antalya Serik İlçesi’nde bulunan 2003 metre yüksekliğe sahip Ovacık (Ufacık) Dağı eteklerinde bulunmaktadır.

Zeytintaşı Mağarası

Zeytintaşı Mağarası Tabiat Anıtı Serik İlçesi Akbaş Köyü Gökçeler mevkiinde, Zeytintaşı Tepesinin 400 m güney yamacında yer alır.

Türk Kahvesi

Türk kahvesi içecekseniz; önden bir soru gelir. Sade, orta, şekerli? Cevabınıza göre tadında ve kıvamında gelir kahveniz.

Sillyon Antik Kenti

Antalya Serik ilçesine 15 km. uzaklıkta olan Aspendos ve Perge arasında yüksekçe bir tepe üzerinde kurulmuş yerleşim yeridir.

Köprülü Kanyon

Koprülü Kanyon başlangıç noktası (Bozyaka Mah. Köprü) Antalya şehir merkezine 80 km uzaklıktadır.

Halı - Kilim

Halı ve kilimleri sadece evinizin dekorasyonunu tamamlayan eşyalar olarak görüyorsanız, büyük bir yanılgı içerisinizdesiniz demektir.

Aspendos

Aspendos Tiyatrosu gerek mimari özellikleri gerekse iyi koruna gelmişliği ile Roma Devri tiyatrolarının günümüzdeki en seçkin temsilcilerinden biridir.

Kaleiçi

Surların park dışındaki kısmında restorasyonu yapılan Hadrian Kapısı Antalya’nın en güzel antik eserlerinden biridir.

Türk Lokumu

15. yüzyıldan beri Anadolu'nun vazgeçilmezlerinden olan ve bayramlarda misafirlere ikram edilen lokum, geleneksel bir Türk tatlısıdır.

Perge

Antalya'nın Aksu Bucağı sınırları içinde yer alan Perge, sadece bölgenin değil, tüm Anadolu’nun en düzenli Roma dönemi kentlerinden biridir.

Olympos

Antalya’nın Phaselis’ten sonra ikinci önemli liman kenti Olympos’tur. Şehrin baş tanrıçasının savaşın ve bilgeliğin tanrıçası Athena olduğu kabul edilir.

Rhodiapolis Antik Kenti

Antalya’nın Kumluca ilçesinde yer alan Rhodiapolis, isminden dolayı Rodoslular’ın kurduğu bir şehir olarak kabul edilir.

Antalya Müzesi

Antalya Müzesi koleksiyonundaki arkeolojik eserlerin çoğu yerli-yabancı bilim adamlarının bölgede yaptıkları periyodik kazılardan elde edilmiştir

Likya Uygarlıkları Müzesi

Müze, Antalya ili Demre ilçesinde Likya’nın en büyük beş kenti arasında yer alan antik Myra’nın limanı Andriake Antik Kenti’ndedir.

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi, çevresindeki zengin flora ve fauna ile doğa yürüyüşü, bitki ve hayvanları gözlemleme gibi eko turizm açısından önemli bir konumdadır.

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi çeşitli kaynaklarda, İskender Şelalesi ve Yukarı Düden Şelalesi olarak da geçmektedir.